Nem hoz újabb járványt a tavasz
A H1N1-gyel összefüggésben itthon 130 ember vesztette életét

Az elmúlt héten körülbelül 11 ezer ember fordult országszerte orvoshoz influenzaszerű megbetegedésekkel, ez bőven a járványküszöb alatt marad - mondta Falus Ferenc. Hasonlóak voltak az adatok az elmúlt hetekben is. Falus Ferenc szerint így nem valószínű, hogy idén tavasszal jelentős szezonális- vagy újinfluenza járvány alakuljon ki. Arra viszont felhívta a figyelmet, hogy az újinfluenza enyhülése miatt az emberek is kevésbé figyelnek a védekezésre, így több más betegség felütheti a fejét, például a nátha.
Az újinfluenza itthoni megjelenése óta az orvoshoz fordulóknak körülbelül egy százaléka került kórházba, ez több mint 5 ezer embert jelent. Közülük minden tízedik beteg intenzív osztályra került, kétharmaduk pedig gépi lélegeztetésre szorult, tehát életveszélyes állapotban volt. A vírussal összefüggésben itthon 130 ember vesztette életét. Jelenleg egyébként négy ember van intenzív osztályon a betegség miatt, a járvány csúcsán ez a szám 60 körül volt.
A tisztifőorvos beszélt arról is, hogy nehéz tendenciát meghatározni azzal kapcsolatban, hogy az ország mely területein volt több megbetegedés. Úgy tűnik viszont, hogy Dél-Magyarországon az átlagnál többen kapták el a betegséget. Falus Ferenc szerint a jövőben végig kell gondolni, hogy mennyire hallgassák el a nyilvánosság elől, hogy hol jelentkeznek a megbetegedések.
Falus Ferenc kiemelte, hogy Magyarország az "átoltottság" tekintetében a világ első tíz országa között volt. Az elmúlt héten még mindig több mint 2600 ember kapta meg a vakcinát, a szakember szerint az oltást tovább kell folytatni. Most viszont elsősorban a veszélyeztetett csoportokba tartozóknak kell megkapniuk a védőoltást, a főorvos külön kiemelte a kismamákat és azokat a nőket, akik hamarosan gyermeket szeretnének.
Falus Ferenc beszélt arról is, hogy az őszi szezonra a kormány 1,3 millió influenza elleni ingyenes védőoltást rendel, ez már három törzs ellen nyújt védettséget, így az újinfluenza ellen is.
Forrás: Független Hírügynökség




Ildikó az igazi tornádó a Villában
A netezők arról dönthettek, ki forgatta fel legjobban a játékosok életét a VV4-esek közül.
Legyen ön is a szerkesztőnk!
A legjobb felvételek bekerülnek a híradóba és felkerülnek honlapunkra.































