Ma kell leadni a kopogtatócédulákat

Hétfőn jelentik be a kompenzációs listákat

RTL Hírek
2010-09-03 07:19:00
Pénteken jár le az ajánlószelvények leadásának határideje. Az önkormányzati választásokon induló pártok, jelölő szervezeteknek, egyéni képviselőjelölteknek és polgármester-jelölteknek délután négy óráig kell leadniuk az október 3-i választásokon való indulásukhoz szükséges kopogtatócédulákat.

Az országgyűlés által júniusban módosított új önkormányzati választási törvény szerint a pénteki határidőre az egyéni képviselőjelöltek és a polgármester-jelöltek mellett a megyei listákat is be kell jelenteniük a pártoknak, vagyis az ezekhez szükséges ajánlószelvényeket is le kell adniuk.

Az egyéni listás, illetve egyéni választókerületi képviselőjelölteknek választókerületükben legalább egy százaléknyi kopogtatócédulát kell összegyűjteniük. Megyei listát az a szervezet állíthat, amelyik a megye választópolgárainak egy százalékának, de legalább 2000 választópolgárnak gyűjtötte össze az ajánlószelvényeit.

Polgármesterjelölt az, akit a 10 000 vagy annál kevesebb lakosú település választópolgárainak legalább 3 százaléka, a 10 és 100 ezer közötti lakosú városok választópolgárainak 2 százaléka, de legalább 300 választópolgár, a 100000-nél több lakosú település esetén pedig a választópolgárok 1 százaléka, de legalább 2000 választópolgár ajánl jelöltnek. A főpolgármester-jelöltséghez a budapestiek 2 százalékának kopogtatócédulája szükséges.

A 10000-nél több lakosú településen kompenzációs listát az a jelölő szervezet állíthat, amely a település egyéni választókerületeinek több mint felében jelöltet állított. A fővárosi közgyűlés tagjainak megválasztásánál Budapesten fővárosi listát az a jelölő szervezet állíthat, amely a fővárosi kerületek több mint felében kompenzációs listát állított.

A fentiek jegyében a kompenzációs listákat egyébként jövő hétfőn jelentik be, ezt követően pedig kedden dőlhet el az, hogy mely pártok tudnak fővárosi listát állítani.

Forrás: Független Hírügynökség


hirdetés
BALHÉ: Utcai harcba torkollt a tüntetés
2012-02-11
Előzetes: Ámokfutó Csepelen
2012-02-11
Elbúcsúztak Fábián Tamástól
2012-02-11
Szmogriadó: szigorúan büntetnek
2012-02-11
Jégtörő a levegőben
2012-02-11
Matekoztunk a benzinárakkal
2012-02-11
Vastag Csaba szokatlan szülinapi kívánsága
2012-02-11
MEGLEPETÉS: Dallal lepték meg Vastag Csabát
2012-02-11
15 percig bírta a „nemzet rozmárja”
2012-02-11
Megmérkőztek a jeges-flúgos futamon
2012-02-11

FELTÖLTÉS

Legyen ön is a szerkesztőnk!

Ha híreinkkel kapcsolatos felvételei vannak, vagy szeretné velünk megosztani saját fotóit, videóit, töltse fel azokat!
A legjobb felvételek bekerülnek a híradóba és felkerülnek honlapunkra.
A feltöltéshez kattintson ide. (Max 100 MB)