Többször is rabolhatott az elfogott bankrabló

Akár 15 évet is kaphat a férfi

RTL Híradó - Gál Balázs
2009-10-15 17:57:00
Három korábbi bankrablásból összesen 17 millió forintot zsákmányolt az a férfi, akit szerdán fogtak el egy újabb rablás után. A 33 éves gyanúsított beismerte, hogy idén ez volt a negyedik rablása. A rendőrök mind a hatmillió forintot megtalálták nála. A férfi vallomásában azt mondta, hogy a támadásokhoz könyvekből és filmekből merített ötletet.

Sí maszkban, pisztollyal a kezében lépett be a rabló szerda délelőtt a Sorosksári úti bankba. Első útja a biztonsági őrhöz vezetett. Földre fektette és elvette pisztolyát. Ezután az egyik alkalmazottat kiküldte a bejárathoz, hogy ragasszon ki egy papírt az ajtóra, amin az áll: a bank műszaki okok miatt bezárt.

Ez a férfi nem vette észre a figyelmeztetést, és besétált az automatához. Mikor meglátta, hogy mi történik a fiókban, kirohant és riasztotta az épület biztonsági embereit.

Közben a rabló festékkel fújatta le egy alkalmazottal az egyik kamerát. Két nőt a folyosóra terelt és lefektette őket a földre. A pénzt egy táskába pakolta majd – már maszk nélkül - elfutott.

A férfit végül az épület egyik biztonsági őre fogta el az utcán. Az RTL Híradó úgy tudja, hogy a rabló megpróbálta elővenni táskájából az egyik pisztolyt, de ez nem sikerült. A 33 éves férfiról kiderült, hogy korábban már három másik bankot is kirabolt. Vallomásában azt mondta, hogy megváltozott az élete és ezért gondolta úgy, hogy bankrablásból fog megélni.

„Kitalálta magának azt a módszert, amit ő alkalmazott és ezt végigvitte mind a négy rablás során, filmes élményekből, regényekből táplálkozott, valószínűleg olvasta a Viszkis könyvét is, és ezekből tette össze a cselekménysort” – mondta Vicze Henrik, a Budapesti Rendőr-főkapitányság alosztályvezető.

A táskából szerdán előkerült a bankból elrabolt hatmillió forint. Ezen kívül összesen 17 millió forintot szerzett a korábbi támadásokból, de azt nem sikerült megtalálni. Úgy tudni a nyomozóknak azt mondta, hogy elköltötte az egészet.

Az egyik Pesti úti Takarékszövetkezetet egy hónap alatt kétszer is kirabolta a férfi. A módszer ugyanaz volt. Sí maszkkal a fején berontott a fiókba, a földre fektette az alkalmazottakat és az ügyfeleket, majd a megszerzett pénzzel elfutott.


hirdetés
BALHÉ: Utcai harcba torkollt a tüntetés
2012-02-11
Előzetes: Ámokfutó Csepelen
2012-02-11
MEGLEPETÉS: Dallal lepték meg Vastag Csabát
2012-02-11
15 percig bírta a „nemzet rozmárja”
2012-02-11
Megmérkőztek a jeges-flúgos futamon
2012-02-11
Őrjöngött, majd meghalt a skizofrén
2012-02-11
Teljesítettük Tibi bácsi kívánságát
2012-02-11
Halálos villamosszerencsétlenség
2012-02-11
El akarta lopni a gázcsövet
2012-02-11
Elbúcsúztak Fábián Tamástól
2012-02-11

FELTÖLTÉS

Legyen ön is a szerkesztőnk!

Ha híreinkkel kapcsolatos felvételei vannak, vagy szeretné velünk megosztani saját fotóit, videóit, töltse fel azokat!
A legjobb felvételek bekerülnek a híradóba és felkerülnek honlapunkra.
A feltöltéshez kattintson ide. (Max 100 MB)