Fókusz Anno 1999.- 40 év a tyúkólban
Hosszúra nyúlt házi rabság

Hat hónapot töltött börtöneben, s az apjától megtudta, ha hazamenne, az ÁVO-sok halálra vernék. Ennek ellenére eldöntötte, hogy nem hagyja el a családját.
Hazatérve 1949-ben rejtőzött el saját házuk tyúkóljában. A 2 méter hosszú, 1 méter széles és 130 cm magas ólnak még ablaka sem volt. A férfiről csak a szülei és a felesége tudtak, még a gyerekeknek sem árulták el, csak idősebb korukban, hogy az apjuk hol él. A férfi az ólban rádióhallgatással, újságolvasással és nyelvtanulással töltötte az időt. A 40 év alatt megtanult angolul, németül és olaszul.
A benn töltött idő alatt felesége elhagyta, mert már nem hitt benne, hogy valaha is vége lesz a kényszerű, házi rabságnak, amiről kezdetben azt hitték, hogy csak néhány hónapig fog tartani.
|
Kapcsolódó videók
Hossz: 00:00
|
Kapcsolódó galériák |




Vera rontotta el a barátságot Attilával
Kíváncsiak voltunk, a nézők szerint ki az oka annak, hogy Attila és Vera ismét marják egymást?
Legyen ön is a szerkesztőnk!
A legjobb felvételek bekerülnek a híradóba és felkerülnek honlapunkra.

































