Életet mentett, mégis megbüntetik

Tudja ő, hogy gyorsan hajtott a lángoló autóhoz, de azért sietett, hogy kimenthesse a benne ülőket. Egyik törvényünk szerint mindenki köteles segíteni, ha balesetet lát. Másik jogszabály szerint pedig a gyorshajtásért fizetnünk kell. Még akkor is, ha ezzel megmentjük egy ember életét.
2009. március 21-dike. Az M1-es autópálya Tata magasságában. Egy francia férfi autójával teljes sebességgel az előtte haladó traktorszállító teherautóba rohant.
Róbert autómentőjével éppen a szemközti sávban haladt, mikor a baleset történt. Azonnal hívta a tűzoltókat és a gázra lépett, hogy minél előbb segíthessen. Az elsők között ért oda, így azonnal tudott segíteni. Nélküle az áldozat valószínűleg bent égett volna.
Több mint három hónap telt el azóta, de a baleset nyomai még mindig látszanak az aszfalton. Róbert homlokán pedig azóta egyre több a ránc. Ahelyett ugyanis, hogy kitüntetést kapott volna az életmentésért, egy nem éppen köszönő hangvételű levelet hozott a posta.
Hogy milyen jogi útvesztőkbe keveredett Róbert, megtudhatja a Fókusz riportjából!
Még több Fókusz itt.




Vera rontotta el a barátságot Attilával
Kíváncsiak voltunk, a nézők szerint ki az oka annak, hogy Attila és Vera ismét marják egymást?
Legyen ön is a szerkesztőnk!
A legjobb felvételek bekerülnek a híradóba és felkerülnek honlapunkra.































