Igényelhető az energia-támogatás

Az áramszolgáltatók extrabevételeire lehet pályázni

RTL Híradó - Boros Krisztina
2009-08-24 17:40:00
Már lehet pályázni az áramszolgáltatók extrabevételeire. Azok kérhetnek támogatást, akiknél már kikapcsolták a villanyt, vagy szociálisan rászorulók. Készpénzt senki nem kap, a támogatást a villanyszámlában írják jóvá. Összesen körülbelül 2 milliárd forintot osztanak szét alapítványokon, segélyszervezeteken keresztül.

Nem kap mindenki az áramszolgáltatók 5 milliárd forintnyi többletbevételéből, vagyis abból, amennyivel több pénzt fizettek a villanyért a fogyasztók. Erről már korábban döntött a kormány. A többletbevétel nagyobb része a krízisalapba megy. A kisebb része, körülbelül 2 milliárd forint alapítványokhoz, segélyszervezetekhez került. A támogatásra pályázni kell. Azok kérhetik, akiknél március végéig kikapcsolták a villanyt, és a családban az egy főre eső jövedelem kevesebb, mint 57 ezer forint. Mellettük pályázhatnak szociálisan rászorulók is, akik tartoznak, de még nem kapcsolták ki náluk az áramot, vagy rendesen fizették a villanyszámlát eddig is, de rendszeres szociális ellátást kapnak.

„Az energiaszolgáltatóknál felhalmozott tartozások kiegyenlítésére vonatkozik ez az összeg, tehát készpénzben nem kap senki támogatást, hanem a számlán lévő mínuszokat írják jóvá ezzel a támogatással” – mondta Fekete Dániel, a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet sajtóreferense.

Aki elmaradt a villanyszámlával, az a segélyszervezettől a tartozás összegét, legfeljebb 150 ezer forintot kérhet. Akinek nincs tartozása, egy havi áramdíjat kaphat meg. A támogatást ajánlott levélben kell kérni. A 2 milliárd forintból körülbelül 640 millió forintot az egyik legnagyobb áramszolgáltatónak, az E-Onnak kellett átutalnia civil szervezeteknek. Csak náluk a 2 és fél millió fogyasztóból körülbelül 10 ezernél kapcsolták már ki az áramot, mert több mint 3 hónapja nem fizetett.


hirdetés
BALHÉ: Utcai harcba torkollt a tüntetés
2012-02-11
Előzetes: Ámokfutó Csepelen
2012-02-11
MEGLEPETÉS: Dallal lepték meg Vastag Csabát
2012-02-11
15 percig bírta a „nemzet rozmárja”
2012-02-11
Megmérkőztek a jeges-flúgos futamon
2012-02-11
Őrjöngött, majd meghalt a skizofrén
2012-02-11
Teljesítettük Tibi bácsi kívánságát
2012-02-11
Halálos villamosszerencsétlenség
2012-02-11
El akarta lopni a gázcsövet
2012-02-11
Elbúcsúztak Fábián Tamástól
2012-02-11

FELTÖLTÉS

Legyen ön is a szerkesztőnk!

Ha híreinkkel kapcsolatos felvételei vannak, vagy szeretné velünk megosztani saját fotóit, videóit, töltse fel azokat!
A legjobb felvételek bekerülnek a híradóba és felkerülnek honlapunkra.
A feltöltéshez kattintson ide. (Max 100 MB)