
Báli-buli vendégváró – Receptklub válogatás
Hétvégi összejövetelek, barátokkal, kollégákkal? Kápráztassa el őket saját készítésű szendvicsekkel, finomságokkal.
Padlizsános szendvics málnás joghurtöntettel
Hozzávalók:
1 kisebb padlizsán
4 db ciabatta
2 db paradicsom
olívaolaj
só, bors
3 dl joghurt
10 dkg málna
A padlizsánt szeletekre vágjuk, majd sóval borssal ízesítve olavaolajon megpirítjuk.
Egy tálban összekeverjük a joghurtot a málnával, sózzuk, borsozzuk. A paradicsomot felkarikázzuk. A ciabattát félbevágjuk, ráhalmozzuk a padlizsánszeleteket és a paradicsomot, majd meglocsoljuk a málnás öntettel és azonnal tálaljuk.
Mustáros pulykaszendvics
Hozzávalók:
4 db kisebb baguette
1 db piros kaliforniai paprika
1 db zöld kaliforniai paprika
4 evőkanál magos dijoni mustár
60 dkg csirkemell filé
10 dkg sajtkrém
2 db lilahagyma
olívaolaj
só, bors
bazsalikom
A csirkemellet sóval, borssal, bazsalikommal ízesítjük, megkenjük mustárral, meglocsoljuk olívaolajjal és megsütjük. Mikor az egyik oldala megsült, megfordítjuk és mellétesszük a kockára vágott kaliforniai paprikát és készre sütjük. Mikor a hús megsült félretesszük.
A paprikához hozzáadjuk a szeletekre vágott lilahagymát és összepároljuk. A kifliket kettévágjuk, vastagon megkenjük sajtkrémmel, ráhalmozzuk a sült zöldségeket és a csirkemellet, majd tálaljuk.
Currys tojásos szendvics
Hozzávalók:
8 szelet szendvicskenyér
4 db retek
8 szelet bacon
5 db főtt tojás
4 evőkanál majonéz
2 kávéskanál curry
1 evőkanál finomra vágott petrezselyem
2 evőkanál finomra vágott snidling
Egy tálba lereszeljük a főtt tojásokat, hozzáadjuk a majonézt, a curryt, az apróra vágott snidlinget és a petrezselymet, majd összekeverjük. A bacont megpirítjuk.
A kenyeret megkenjük a tojáskrémmel, ráhelyezzük a bacont és szeletekre vágott retekkel díszítve tálaljuk.
Sajtfasírtos szendvics
Hozzávalók:
4 db császárzsemle
10 dkg galambbegy saláta
3 db paradicsom
5 ek majonéz
30 dkg reszelt sajt
2 db tojás
2 ek szezámmag
2 ek zsemlemorzsa
olaj,só, bors
Egy tálban összekeverjük a reszelt sajtot, a szezámmagot, a tojásokat, a zsemlemorzsát, majd ízesítjük sóval, valamit borssal. Vizes kézzel pogácsákat formázunk belőle, és forró olajban aranybarnára sütjük. A zsemlét kettévágjuk, megkenjük majonézzel, beletesszük a salátát, a paradicsomot és a sajtfasírtot.










